Notice: Undefined index: y8897 in /home/ustun.com.tr/httpdocs/libraries/joomla/session/storage/database.php on line 1

Notice: Undefined index: j29e in /home/ustun.com.tr/httpdocs/libraries/legacy/application/application.php on line 1
Hakkımızda

Notice: Undefined index: q8de3f8c2 in /home/ustun.com.tr/httpdocs/plugins/cck_field/jform_timezone/jform_timezone.php on line 1

Hakkımızda


Notice: Undefined index: q421a822e in /home/ustun.com.tr/httpdocs/templates/seb_one/config.php on line 1

1973 yılında Kartal, İstanbul mevkiinde temelleri atılan Üstün Makine, Türkiye’nin ilk ve tek otomobil sigara çakmağı üreticisidir.

1982 yılında TOFAŞ fabrikasina FIAT tipi çakmağını tedarik etmeye başlayarak, ilk OEM onayını almıştır.

1985 yılında OYAK-RENAULT fabrikasina, Fransız modellerini tedarik etmeye başlamış, ikinci büyük OEM onayını almış, ve Türkiye’nin potansiyeli yüksek, önde gelen sanayicilerinin arasında yer almıştır.

2001 yılına kadar, Türkiye Otomotiv Ana Sanayi BMC, Anadolu Isuzu, Karsan.. gibi tüm öncü kuruluşlarına, tedarikçi olarak hizmet etmiş, ve Türk Aftermarket Piyasasında önde gelen markalardan biri olmuştur.

2002 yılından beri, Derine Çekme, Prograsiv Sac Metal Şekillendirme yeteneklerini kullanmaya karar vermiş, Global Tier One firmalarina hizmet etmeye başlamıştır.
Bugün, 40 yıllık, Kalıp ve Proses Makine Tasarımı deneyimiyle, Autoliv, Takata, Sango, Mako gibi TierOne kuruluşlarına Yan Sanayisi olarak Uretimine, kendini gelistirmeye, devam etmektedir.